Fantastiske Toyoto Yaris Verso symboliserer fastholdelse af typevalget som file 126 i venstremargin | ||
|
||||||||||||||
Og Volapyk er det ikke, blot utilgængeligt for sprog. Så lad os nynne. Her på dette, mit livs tapet. Som jeg skrev på tapetet på Birkedommervej 58. Kilroy was here- ham Kilroy skrev dette af samme grund som jeg skriver om file 126 - og han efterlod heller ingen henvisning eller forklaring, ligesom file 126 intet kan fortælle min undrende læser - men måske en enkelt læser vil tro på noget på ny, fordi hun eller han tænker, at der var en der fandt noget mening i noget med et tal, 126. Som et linje nummer i et node-partitur. |
haleløs | 2014-05-19 08:58:34 | |
... eller en ny variant af 'catch 22' måske? venligst ...
nhuth | 2014-05-19 10:18:01 | |
Den slags efterladenskaber kan være guldkorn for fantasien.
Jeg husker en replik fra noget i fjernsynet: En kvinde rejser sig fra bordet og siger "Jeg skal ud og skide; er der nogen, der skal have noget med"?
Vh.Nhuth ;-)
Jeg husker en replik fra noget i fjernsynet: En kvinde rejser sig fra bordet og siger "Jeg skal ud og skide; er der nogen, der skal have noget med"?
Vh.Nhuth ;-)
Du skal være logget ind, før du kan kommentere og vurdere!